Posłowie Świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej w Ostrowcu

Politycy Platformy Obywatelskiej odwiedzili Ostrowiec i spotkali się z mieszkańcami miasta oraz z dziennikarzami.

Na konferencji prasowej obecny był poseł Artur Gierada, szef regionalnych struktur PO oraz posłanka Marzena Okła-Drewnowicz. A tematem przewodnim były problemy z dostępnością leków w aptekach.

Świętokrzyscy posłowie sprawdzali w jednej z placówek jaka jest dostępność leków. Według nich, w aptekach wciąż brakuje około 80 % leków m.in. na nadciśnienie, astmę, czy alergie. Podkreślali, że zintegrowany system monitorowania obrotu produktami leczniczymi uruchomiony przez rząd nie zadziałał.

– Niestety w Polsce nie zadziałał zintegrowany system monitorowania obrotu produktami leczniczymi. Ten system został przygotowany przez poprzedni rząd PO-PSL w 2015 roku. Miał być wdrożony w życie od 2017 roku. Zaczął działać w kwietniu tego roku, kiedy okazało się, że będziemy mieli problem związany z zapaścią lekową. Dziś rząd mówi o tym, że wprowadził skuteczne narzędzie penalizacji, czyli przygotował listę leków zagrożonych, których nie wolno wywozić za granicę pod groźbą wysokich kar. Nic nowego pod względem zapaści lekowej obecny rząd nie zrobił, a nawet to co miał przygotowane – nie wykonał – mówiła posłanka Okła-Drewnowicz.

Na konferencji nie zabrakło pytań związanych ze zbliżającymi się wyborami oraz tego, że do niedawna przewodniczący ostrowieckich struktur Platformy Grigor Szaginian odszedł nie tylko z partii, ale także z Klubu Koalicji Obywatelskiej w sejmiku.

– Nie chcę już rozliczać Grigora Szaginiana, który odchodząc z Platformy Obywatelskiej mówił, że jest zmęczony. Ja się nie dziwię, bo wielu ludzi z ostrowieckich struktur platformy może mieć do Niego żal za ten wynik wyborczy. Chcę mu dzisiaj podziękować, za te lata i za to, że startował z naszych list. Myślę, że on powinien podziękować wyborcom i Platformie Obywatelskiej, że go na tych listach umieszczała – tłumaczył poseł Gierada.

Zapytany o to, kogo zarekomendują z regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej na kandydatów do Sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych – odpowiedział, że niebawem zostaną ogłoszone listy kandydatów.

– Listy ogłosimy pod koniec tygodnia. Ja gwarantuję, że będą też osoby z Ostrowca Św. A więc osoby, które kierują się lokalnym patriotyzmem będą mieli też tutaj swoich przedstawicieli – mówił przewodniczący świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej.

/paw/

Ważne wydarzenia