Trwa rewitalizacja Parku Miejskiego im. Stefana Żeromskiego w Starachowicach

źródło: https://starachowice.eu

Park miejski im. Stefana Żeromskiego w Starachowicach doczekał się rewitalizacji. Przed wykonawcą stoi duże wyzwanie, ponieważ oprócz prac budowlanych musi zadbać o infrastrukturę oraz o zieleń.
– Park Miejski był przed laty bardzo chętnie odwiedzanym miejscem. Chcemy przywrócić mu dawną świetność, prace już trwają a park oddany powinien być oddany na wakacje przyszłego roku – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic.
W ramach rewitalizacji powstanie muszla koncertowa oraz budynek gastronomii, na dachu którego znajdować się będzie taras widokowy. Po zakończeniu prac ogłoszony zostanie przetarg na dzierżawę tego obiektu. Obok niego znajdą się kwietne łąki, swój początek będzie tam miał turystyczno – edukacyjny 'szlak żelazny’, który przybliży historię miasta i okolicznego hutnictwa.
Remontu doczeka się popularny obiekt zwany 'Chatką Baby Jagi’, w którym kiedyś
sprzedawano pamiątki zlokalizowanej przy wejściu do parku od strony ul. rotmistrza Witolda Pileckiego. A to nie wszystko.

– Powstaną miejsca do aktywnego spędzania czasu, czyli plac zabaw dla dzieci i siłowni na świeżym powietrzu. Dla miłośników czworonogów powstanie „Dog Park” oraz pojawią się też nowe ławki i kosza
– dodaje prezydent Materek.
W parku zamontowane zostanie nowe oświetlenie, monitoring, będzie dostęp do wi-fi, a odpocząć będzie można na leżakach.
Co ważne, wcześniej projekt rewitalizacji parku był szeroko konsultowany z mieszkańcami miasta.
Rewitalizacja kosztować będzie ponad 12,5 mln zł, współfinansowany jest ze środków unijnych.

/błaż/

Ważne wydarzenia