Stery w Krzemionkach po Ewie Działowskiej przejmuje Beata Kobiałka

Beata Kobiałka od środy pełni obowiązki dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego i Rezerwatu 'Krzemionki’. Zastąpiła na tym stanowisku Ewę Działowską, która tę funkcję pełniła przez ostatni rok.

– Zgodnie z ustawą o Organizowaniu i Prowadzeniu Działaności Kulturalnej powierzenie obowiązków powinno trwać nie dłużej niż rok. Pani Ewa Działowska licząc się z tą sytuacją powiedziała, że ze względów osobistych nie jest w stanie dłużej dojeżdżać do pracy, bo przypomnę Ewa Działowska pochodzi z Kielc – tłumaczy wicestarosta powiatu ostrowieckiego Andrzej Jabłoński.
Ciekawostką jest fakt, że Beata Kobiałka wygrała w tym tygodniu konkurs na stanowisko inspektora w Wydziale Organizacyjnym Starostwa Powiatowego. Jak wyjaśnia wicestarosta Jabłoński, z tego stanowiska została oddelegowana do 'Krzemionek’, ponieważ była najlepszym kandydatem na okres przejściowy, dopóki nie zostanie wyłoniony nowy dyrektor. – Beata Kobiałka w latach 2012-2014 pełniła funkcję zastępcy dyrektora jako kierownik organizacyjny Krzemionek, dlatego dobrze zna to środowiska – przypomina
Beata Kobiałka pracowała również w Urzędzie Miasta w Ostrowcu. Ubiegała się też o fotel burmistrza Kunowa w zeszłorocznych wyborach samorządowych.
Starostwo Powiatowe ogłosiło już konkurs na stanowisko dyrektora Krzemionek. Dokumenty można składać do 26 lipca, natomiast sam konkurs ma zostać rozstrzygnięty do końca sierpnia.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia