Nabór do szkół średnich możliwy do 25 czerwca

Tylko do najbliższego wtorku 25 czerwca młodzież może składać podania o przyjęcie do szkół średnich. Ten rok jest wyjątkowy, bo w wyniku reformy oświaty wprowadzonej przez rząd PiS w szkołach muszą pomieścić się podwójne roczniki .

– Powiat przygotował ofertę szkół tak aby wszyscy aplikanci zostali przyjęci do szkół średnich – zapewnia Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji, opieki zdrowotnej i spraw społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu.

Każdy uczeń marzy o dostaniu się do jak najlepszej szkoły, która przygotuje go do matury i pomoże w dostaniu na wymarzone studia. W Liceum Ogólnokształcącym im. St. Staszica największą popularnością cieszą się klasy o profilu humanistycznym, lingwistycznym i dziennikarsko-filmowym.

– Te klasy profilowane sprawdzają się u nas bardzo dobrze, jesteśmy w stanie otworzyć nawet dwie klasy o tym samym profilu – mówi Dariusz Kaszuba, dyrektor liceum.

Przypomnijmy, że nabór do szkół średnich rozpoczął się po zakończeniu egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty. Podczas rekrutacji brane są pod uwagę m.in. wyniki z egzaminów, oceny, a także szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie szkolnym. Dodatkowym atutem jest otrzymanie świadectwa z czerwonym paskiem.
W tym roku Ostrowiec przygotował w sumie ponad 1700 miejsc w szkołach średnich. Wyniki rekrutacji znane będą w połowie lipca.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia