KSZO z pucharem

Zespół KSZO zdobył Puchar Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej oraz 46 tysięcy złotych nagrody. Pokonany Granat Skarżysko-Kamienna otrzyma 14 tysięcy.

Piłkarze KSZO objęli prowadzenie w 14 minucie, po odegraniu Grunta do Kapsy, który zakręcił obrońcami na szóstym metrze, przełożył piłkę na prawą nogę i otworzył wynik spotkania. W 20 minucie Grunt wywalczył, a następnie pewnie wykorzystał rzut karny, podwyższając na 2:0.

Niespodziewanie, już 15 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy, Granat po wrzutce z prawej strony zdobył gola kontaktowego. Ostrowczanie nie poddali się, choć mieli ogromne problemy, by pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Granatu.

W 78 minucie, po faulu na Bełczowskim KSZO miał drugi w tym meczu rzut karny. Ponownie podszedł do niego Grunt, jednak uderzył identycznie jak przy pierwszej próbie, a na to był gotowy golkiper Granatu, pewnie broniąc ten strzał. Kropkę nad „i” postawił Kamil Bełczowski, skutecznie kończąc kontrę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry i ustalając wynik spotkania na 3:1.

KSZO 1929 Ostrowiec – Granat Skarżysko-Kamienna 3:1 (2:0)