Klimontów gospodarzem tegorocznych Spotkań Młodych

Parafie z Klimontowa będą gospodarzem tegorocznych Diecezjalnych Spotkań Młodych, które odbędą się w najbliższy weekend 7-9 czerwca. W Diecezji Sandomierskiej odbywają się już po raz 22. W tym roku pod hasłem 'Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”.
– Przez trzy dni młodzi z całej diecezji gromadzą się, aby wspólnie modlić się, śpiewać, bawić się i być razem – mówi ks. Tomasz Lis, rzecznik Diecezji Sandomierskiej.
W piątek młodzi przyjadą do wyznaczonych parafii. Zawiązanie wspólnoty nastąpi w kościele w Klimontowie o 19.00. Spotkania Młodych w sobotę w Klimontowie rozpoczną się zaplanowanymi konferencjami. Będzie czas na modlitwę i rozrywkę z zespołem Pawła Chustaka 'Stróże Poranka”. Będzie też 'Mobilna poradnia dla młodzieży” oferująca wsparcie dla narzeczonych, czy osób, które chcą wstąpić na drogę kapłańską.
Ostatni dzień połączony zostanie z obchodami jubileuszu 20-lecia pobytu Świętego Jana Pawła II w Sandomierzu i właśnie w Sandomierzu zakończą się tegoroczne Diecezjalne Spotkania Młodych.

/mag/

Ważne wydarzenia