15-lecie CKU

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu w piątek świętowało 15-lecie istnienia. Mieszcząca się przy ulicy Sandomierskiej szkoła, została utworzona uchwałą Rady Miasta Ostrowca z 25 czerwca 2004 roku. Prowadzi kształcenie ustawiczne w szkołach dla dorosłych oraz formach pozaszkolnych.

– Mimo, że kształcenie ustawiczne ma długą tradycję, to koniecznością stało się dopiero teraz i CKU stara się na bieżąco odpowiadać na wymagania, jakie przed słuchaczami i kursantami stawia rynek pracy – mówi Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor CKU.
W bogatym programie uroczystości nie zabrakło atrakcji, były wykłady merytoryczne. O inteligencjach wielorakich mówiła dr Aldona Kopik, związana z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach. Rady, o tym, jak się nie poddawać, dała Klaudia Pawluk, psychoterapeutka. Były też podziękowania. Dyrektor Pierścińska – Maruszewska, razem z pamiątkową, okolicznościową filiżanką z różowej porcelany, wręczyła je Jarosławowi Górczyńskiemu, prezydentowi Ostrowca, twórcom placówki, czyli Janowi Szostakowi, byłemu prezydentowi miasta i Wiesławie Maj, pierwszej dyrektor, Andrzejowi Pałce, który także kierował tą placówką, Marzenie Dębniak, do niedawna wiceprezydent miasta sprawującej nad nią nadzór, posłowi Andrzejowi Kryjowi.
Podziękowań i życzeń było więcej. Prezydent Górczyński na pamiątkowych grawertonach napisał słowa Henry’ego Forda, amerykańskiego przedsiębiorcy: 'Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, każdy kto kontynuuje naukę pozostaje młody”.
/mag/

Ważne wydarzenia