II runda „MosirGutwinRun 2019 – półmaraton i maraton na raty”.

2 czerwca Ośrodek Wypoczynkowy Gutwin kolejny raz w tym roku będzie gościł biegaczy z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Właśnie na najbliższą niedzielę zaplanowana została 2. runda popularnego cyklu biegów 'VII MosirGutwinRun 2019 – półmaraton i maraton na raty”.
Zawodnicy tradycyjnie do wyboru będą mieli dystanse o długości 5-ciu i 10-ciu kilometrów oraz marsz Nordic Walking. Wzorem lat ubiegłych, ideą tej biegowej imprezy jest zaliczenie na raty jednego z dwóch popularnych biegów długodystansowych. Aby tego dokonać należy przebiec minimum cztery z zaplanowanych sześciu rund. Czterokrotny udział w biegu na 5 lub 10 km pozwoli odpowiednio na symboliczne zaliczenie półmaratonu lub maratonu. Grzegorz Bażant z ostrowieckiego Mosiru podkreśla, że impreza cieszy się dużą popularnością a bieganie to wyśmienita forma spędzenia czasu z rodziną i znajomymi.
Zapisy do biegów na 5 i 10km oraz marszu nordic walking prowadzone są na stronie internetowej www.ostrowiecbiega.pl oraz w dniu imprezy w biurze zawodów od godziny 8. Bieg na 10km startuje o godzinie 9.30, a na 5km (bieg i marsz) o godzinie 11.30. Biegi dla dzieci (zapisy wyłącznie w biurze zawodów) odbywają się po zakończeniu biegu na 10km.
Podczas biegów w cyklu MosirGutwinRun oprócz klasyfikacji indywidualnej, prowadzona jest klasyfikacja rodzinna.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Ostrowiec.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia