Centrum Kształcenia Ustawicznego świętuje 15-lecie istnienia

Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu świętuje 15-lecie istnienia placówki.

Mieszcząca się przy ulicy Sandomierskiej szkoła, została utworzona uchwałą Rady Miasta Ostrowca z 25 czerwca 2004 roku i działa na mocy ustawy o systemie oświaty. Prowadzi kształcenie ustawiczne w szkołach dla dorosłych oraz formach pozaszkolnych. Obchody 15-lecia placówki rozpoczną się 31 maja o godzinie 15.00 uroczystą mszą świętą w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego przy ulicy Poniatowskiego. O 16 uroczystość przeniesie się do siedziby placówki, gdzie na zaproszonych gości czekają atrakcje.

-Będziemy chcieli naszym gościom zaproponować dwa wystąpienia, które wpisują się w przesłanie naszej placówki, przyświeca nam idea kształcenia ustawicznego i w ten sposób realizujemy oczekiwania i potrzeby mieszkańców Ostrowca i okolic. Będzie też pokaz mody przygotowany przez uczestników kursu kwalifikacyjnego w zawodzie krawiec i technik przemysłu mody. Nasze fryzjerki wykonają fryzury, florystki biżuterię, kosmetyczki makijaże. Będzie też pokaz iluzji, występ Państwowej Szkoły Muzycznej i słodki poczęstunek – mówi Aneta Pierścińska-Maruszewska, dyrektor placówki.

Przypomnijmy, że CKU umożliwia nabycie umiejętności w zakresie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, przygotowuje słuchaczy do egzaminów, umożliwia też dokonanie właściwego kierunku kształcenia. Zajęcia prowadzone są przez doświadczoną kadrę w liceum dla dorosłych oraz na kwalifikacyjnych kursach zawodowych i w szkole policealnej dla dorosłych.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia