Adam Cyrański: wynagrodzenie europosła przeznaczę na stypendia i zajęcia dla dzieci i młodzieży

Młodzież, nasze dzieci muszą mieć możliwość rozwoju swoich talentów, nauki i zdobywania doświadczeń. To dzieci są naszą przyszłością – mówi Adam Cyrański, poseł, a jednocześnie kandydat Koalicji Europejskiej do Europarlamentu i zapowiada utworzenie fundacji, na której konto będzie przekazywać całe wynagrodzenie europosła

– Swoją pensję przekazywać będę do fundacji, która powstanie 1 czerwca i jej zadaniem będzie realizacja założonego przeze mnie celu. A będzie nim fundowanie stypendiów dla zdolnych uczniów, wspieranie budowy placów zabaw, miejsc rekreacji dla dzieci i młodzieży – wylicza poseł Cyrański. Dodaje, że fundusze posłużą także do wspierania sportu młodzieżowego, budowy boisk i organizacji zajęć sportowych, bo – jak podkreśla Adam Cyrański – to sport uczy gry zespołowej, gry fair play, a takie wartości są ważne w Unii Europejskiej.
– Uważam, że ludzie powinni się dzielić tym, co mają. Pragnę w ideę wspierania fundacji wciągnąć innych europosłów i będę ich zachęcał, by także przekazywali jakieś kwoty na wsparcie tych celów – poinformował poseł Cyrański.
Gość Radia Ostrowiec przestrzegał przed głosowaniem na partie populistyczne i eurosceptyczne. Ocenił, że ich obecność w Parlamencie Europejskim służyłaby interesom Rosji, której celem jest osłabienie Wspólnoty. Podkreślał, że nowy parlament musi skupić się na negocjowaniu nowego budżetu, bo obecnie proponowany oznacza dla Polski o około 20-stu procent mniej środków na rozwój.
Całej rozmowy z posłem Adamem Cyrańskim będzie można posłuchać na antenie Radia Ostrowiec o godz. 14.20 oraz w internecie.
Adam Cyrański kandyduje z listy Koalicji Europejskiej w okręgu małopolsko – świętokrzyskim z miejsca 10.
/joge/

Ważne wydarzenia