Na spotkanie poświęcone ostatniemu szefowi obwodu AK Sandomierz zaprasza Muzeum Okręgowe

W najbliższy piątek 24 maja w siedzibie Muzeum Okręgowego w Sandomierzu odbędzie się spotkanie promocyjne książki 'Raoul Sergiusz Madeła 'Paproć” (1914–1945) Zarys biografii ostatniego szefa wywiadu Obwodu AK Sandomierz’autorstwa Roberta Piwko.

-Publikacja na której publikację serdecznie zapraszamy została wydana dzięki współpracy muzeum okręgowego w Sandomierzu,samorządem gminy Nowel oraz Delegatury Instytucji Pamięci Narodowej w Kielcach.Spotkanie poprowadzi pan Robert czyli autor książki wraz z panią naczelnik Dorotą Koczwańską-Kalitą, naczelnik Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach razem z dyrektorem Muzeum Okręgowego w Sandomierzu panem doktorem Dominikiem Kacprem Pozą oraz z panem Zbigniewem Borkowskim który jest zastępcą burmistrza gminy Nowel – mówi Karolina Garnuszek z Muzeum Okręgowego w Sandomierzu.

Książka opowiada o losach żołnierza, bohatera okupacji niemieckiej i jednej z nieznanych ofiar zbrodni komunistycznej. Pod koniec lat trzydziestych XX w. pełnił służbę w szeregach 6 Pułku Artylerii Ciężkiej im. Obrońców Lwowa we Lwowie. Brał udział w wojnie obronnej w 1939 i wojnie niemiecko-francuskiej w 1940 r. Był ofiarą represji przez władze komunistyczne, za przynależność do AK. 7 Marca 1945 roku został zamordowany, a miejsce jego pochówku jest nieznane do dziś. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18. Wstęp jest bezpłatny

/pit/

Podziel się

Ważne wydarzenia