26 maja – oddaj głos podczas wyborów do Europarlamentu

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w najbliższą niedzielę 26 maja.

Wyborcy, którzy tego dnia będą przebywać poza miejscem zamieszkania jeszcze do piątku mogą pobrać ze swojego urzędu gminy zaświadczenia, które pozwoli im zagłosować w dowolnym miejscu w kraju.
– 216 mieszkańców poprało w urzędzie miasta odpowiednie zaświadczenia, dzięki czemu będą mogli głosować poza Ostrowcem- mówi Beata Duda, naczelnik wydziału spraw obywatelskich ostrowieckiego magistratu.
Dodaje, że 30 osób zdecydowało się na oddanie głosu w wyborach poprzez pełnomocnika. Najczęściej takimi osobami są chorzy i osoby, którym trudno samodzielnie się poruszać.

– W urzędach i wyznaczonych miejscach na terenie Ostrowca znajdują się już obwieszczenia o wyborach, w tym okręgach i komisjach wyborczych – mówi Anna Niedbała, sekretarz miasta.
Mieszkańcy Ostrowca będą mogli głosować w 38 okręgach wyborczych.
Lokale wyborcze będą czynne od 7 rano do 21.

Urząd umożliwia także dowóz osób niepełnosprawnych do lokali wyborczych. Aby z tego skorzystać należy skontaktować się z urzędem miasta telefonicznie. Ważną informacją jest, że niektóre obwodowe komisje wyborcze znajdują się w nowych lokalizacjach
– Mieszkańcy os. Pułanki do tej pory głosowali w budynku Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, jednak podczas wyborów do europarlamentu i docelowo, przy wszystkich następnych, głosować będą w budynku publicznej szkoły podstawowej nr 7 – mówi Anna Niedbała.

Zmianie lokalizacji uległa też obwodowa komisja wyborcza na Rosochach. Ta, która znajdowała się w Osiedlowym Domu Społecznym Malwa teraz będzie znajdować się szkole podstawowej nr 14.
Natomiast obwodowa komisja nr 20 została przeniesiona do siedziby Rady Osiedla Rosochy w budynku wymiennikowni przy 11 Listopada.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia