Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej oficjalnie otwarte

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej w Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu oficjalnie otwarte. Wydarzenie połączone było z obchodami 15-lecia kierunku 'pielęgniarstwo’.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli samorządu, polityków, dyrektorów placówek oświatowych działających na terenie miasta, wykładowców i samych studentów. Kinga i Samanta studentki pielęgniarstwa, podkreślały, że Centrum w znacznym stopniu pomaga w nauce
– Wszelkiego rodzaju fantomy czy trenażery są bardzo przydatne. Dzięki temu zdobywamy umiejętności z zakresu pielęgniarstwa kardiologicznego, onkologicznego czy opieki paliatywnej – tłumaczą.
Symulatory, o których wspomniały studentki krwawią, płaczą, wydają odgłosy bólu, a wagą i rozmiarami zbliżone są do żywych osób. Zabiegi wykonywane na fantomach są rejestrowane za pomocą nowoczesnego sprzętu nagrywającego, dzięki czemu po zajęciach studenci mają możliwość analizowania i omawiania swoich potencjalnych błędów. – Dla wykładowców to wielkie ułatwienie w prowadzeniu zajęć – podkreśla dr Monika Borek, pracownik naukowy WSBiP i dodaje, że studenci często boją się pracować na ludziach, a na symulatorach przełamują strach.
Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej funkcjonuje od listopada ubiegłego roku. Obecnie na kierunku pielęgniarstwo zarówno na studiach licencjackich jak i magisterskich na WSBiP studiuje około 1000 osób.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia