Jutro otwarcie nowoczesnej pracowni w WSBiP

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębioroczości w Ostrowcu obchodzi 15-lecie kierunku 'pielęgniarstwo’. Między innymi z tej okazji jutro o godzinie 11:00 uczelnia oficjalne otworzy nową pracownię.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej o standardach światowych jak mówi rektor uczelni Izabela Zaborowska podniesie standard kształcenia na tym kierunku.
– Dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Zdrowia w kwocie 2,5 miliona złotych i wkładzie własnym w wysokości 1,5a miliona złotych udało nam się wyremontować jeden z budynków przy uczelni i wyposażyliśmy go w najnowocześniejszy sprzęt medyczny – tłumaczy rektor Zaborowska.
– Są to symulatory, fantomy i trenażery. Fantomy są zbliżone wagowo i rozmiarowo do dorosłych osób i dzieci. Płaczą, krwawią i wydają różne odgłosy, dzięki temu można zasymulować różne sytuacje – dodaje.
Zajęcia prowadzone są według przygotowanych scenariuszy, te są nagrywane za pomocą kamer, dzięki czemu po zajęciach praktycznych studenci mogą w innej sali wspólnie analizować i omawiać to co zostało wykonane na zajęciach.
– Dzięki temu widzą swoją błędy i doskonalą się – dodaje Izabela Zaborowska. Studenci uczelni ze sprzętu korzystają już od listopada ubiegłego roku. Przypomnijmy, że WSBiP realizuje kierunek pielęgniarstwo w systemie dwustopniowym. Teraz na pierwszym stopniu, czyli studiach licencjackich uczą się 93 osoby, natomiast studia magisterskie realizuje ponad 900 studentów, których dużą część stanowią pracujące już w zawodzie pielęgniarki. W ciągu 15 lat istnienia kierunku, uczelnia wykształciła 2340 osób.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia