Z Ostrowca do Wrocławia pojedziemy bezpośrednim pociągiem

Już w czerwcu mieszkańcy Ostrowca będą mieć bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławiem. Uruchomi je spółka Polregio, a pierwszy pociąg relacji Ostrowiec Św. -Wrocław – Ostrowiec Św. wyruszy 9 czerwca.

– Od pewnego czasu obserwujemy dość duży potok podróżnych, szczególnie do tej pory w pociągach InterCity, natomiast my do tej pory nie mieliśmy w tamtym kierunku żadnego połączenia, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie takiej relacji – mówi Zdzisław Cieślik, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału Polregio.
9 czerwca w niedzielę pociąg wyruszy z Ostrowca Świętokrzyskiego około godziny 11:00 i do Wrocławia dotrze około godziny 17:00. Z Wrocławia do Ostrowca wyjedzie przed godziną 18:00 i do Ostrowca dotrze chwilę po północy.
Podobny rozkład jazdy będzie obowiązywał w piątki.
Skład po drodze zatrzyma się między innymi w Częstochowie, Opolu i w Kielcach. Jak podkreśla Zdzisław Cieślik połączenie będzie obsługiwać zmodernizowany pociąg wyposażony w Wi-Fi, klimatyzowany oraz przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Ma rozwijać prędkość do 120 km/h.
Szczegóły dotyczące połączenia, w tym cennik pojawi się na stronie Przewozów Regionalnych na początku czerwca.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia