Jutro powinniśmy poznać nazwisko nowego dyrektora ostrowieckiego szpitala

Komisja konkursowa, wybrała wczoraj kandydata, w drodze głosowania i skierowała kandydaturę do zatwierdzenia zarządowi powiatu. Ten ostateczną decyzję ma podjąć na jutrzejszym posiedzeniu. Tuż po nim ma odbyć się konferencja prasowa.

Przypomnijmy, że o stanowisko dyrektora ZOZ ubiega się 9 osób. Trzy z nich przystąpiły do poprzedniego konkursu. To Sebastian Petrykowski, dyrektor starachowickiej lecznicy w latach 2013-2016, Jarosław Łyczkowski, który także był związany z tym szpitalem oraz Jacek Jaworski, były dyrektor ds. technicznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.
Oprócz nich lecznicą w Ostrowcu pokierować chcą Mariusz Gil, Andrzej Gruza, dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie, Mariusz Kwaśny, były dyrektor Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy, Jarosław Pawlik, były dyrektor szpitala w Kozienicach, Henryka Romanow, była prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku, Małgorzata Szwaja – specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego, oddziałowa szpitala w Lipsku.
Dodajmy, że jeżeli zarząd powiatu zdecyduje się odrzucić kandydata wskazanego przez komisję, przysługiwać mu będzie wybór dyrektora z tzw. 'wolnej ręki’.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia