Znamy nazwiska kandydatów ubiegających się o stanowisko dyrektora szpitala

Komisja konkursowa, której zadaniem jest wyłonienie kandydatów na stanowisko dyrektora ostrowieckiego szpitala dziś po południu ponownie będzie dyskutować na temat kandydatur.

W piątek prowadziła przesłuchania, ale nie zdecydowała się na przeprowadzenie w tej sprawie głosowania. Jak poinformował nas Łukasz Witkowski, przewodniczący komisji i naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim, być może dziś takie głosowanie się odbędzie i poznamy nazwisko nowego dyrektora lecznicy. Tymczasem poznaliśmy pełną listę 9 kandydatów na to stanowisko.
Trzy osoby ponownie startujące w konkursie to Sebastian Petrykowski, dyrektor starachowickiej lecznicy w latach 2013-2016, Jarosław Łyczkowski, który także był związany z tym szpitalem oraz Jacek Jaworski, były dyrektor ds. technicznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.
Oprócz nich na to stanowisko kandyduje Mariusz Gil, Andrzej Gruza, dyrektor Szpitala Powiatowego w Wołominie, Mariusz Kwaśny, były dyrektor Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy, Jarosław Pawlik, były dyrektor szpitala w Kozienicach, Henryka Romanow, była prezes Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku, Małgorzata Szwaja – specjalista pielęgniarstwa chirurgicznego, oddziałowa w szpitalu w Lipsku.
Przypomnijmy, że jeżeli komisja konkursowa w drodze głosowania nie wskaże na żadnego z kandydatów, Zarząd Powiatu sam będzie mógł dokonać takiego wyboru.
/bart/

Ważne wydarzenia