9 kandydatów na stanowisko dyrektora ostrowieckiego szpitala

Do wczoraj komisja konkursowa, której zadaniem jest wyłonić dyrektora ostrowieckiego szpitala przyjmowała zgłoszenia od kandydatów.

Jak mówi jej przewodniczący, jednocześnie naczelnik Wydziału Organizacyjnego Łukasz Witkowski, zgłosiło się 9-oro chętnych. – Trzy z tych osób brało udział już w poprzednim konkursie, pozostałe to zupełnie nowe osoby – podkreśla
– Kandydatury które wpłynęły, to osoby o dużym i bardzo dużym doświadczeniu jeśli chodzi o szeroko rozumianą służbę zdrowia, są nawet kandydaci którzy już piastowali stanowisko dyrektora szpitala – tłumaczy.
Jak dodaje naczelnik Witkowski, wszyscy kandydaci pochodzą spoza Ostrowca Świętokrzyskiego.
Komisja konkursowa ponownie zbierze się 10 maja i od rana będzie przesłuchiwać kandydatów. Być może już tego dnia poznamy nazwisko kandydata na nowego dyrektora lecznicy ponieważ – jak wyjaśnia Witkowski – komisja gotowa jest od razu po przesłuchaniach przystąpić do głosowań.
Zgodnie z regulaminem głosować może maksymalnie trzy razy. Jeżeli komisja stwierdzi, że potrzebują więcej czasu, to wtedy głosowania zostaną przeprowadzone w innym terminie.
Jeżeli żaden kandydat nie uzyska większości głosów wówczas Zarząd Powiatu będzie mógł samodzielnie wybrać któregoś z kandydatów.
Jak ustaliliśmy, trzy osoby ponownie startujące w konkursie to Sebastian Petrykowski, dyrektor starachowickiej lecznicy w latach 2013-2016, Jarosław Łyczkowski, który także był związany z tym szpitalem oraz Jacek Jaworski, były dyrektor ds. technicznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Sebastian Petrykowski podczas ostatniego konkursu w ostatniej chwili wycofał swoją kandydaturę, teraz postanowił jeszcze raz wystartować.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia