„Cyfrowa Majówka” – konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności

’Cyfrowa Majówka” to konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności. Jego celem jest zapoznanie możliwie największej liczby osób z tematyką cyfrowych technologii.

Pomysł ma być przede wszystkim dobrą zabawą i fajnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Do konkursu przystąpić mogą dosłownie wszyscy: szkoły, gminy, osoby prywatne, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby seniora, organizacje pożytku publicznego, czy domy kultury. Mogą to być także małe firmy.

– Zadaniem zainteresowanych jest zorganizowanie między 11 a 19 maja pikniku, warsztatów, turnieju gier czy nawet koncertu. Wydarzenie ma promować wykorzystanie kompetencji cyfrowych i po realizacji takiej inicjatywy, wystarczy wysłać nam sprawozdanie z jego organizacji aby wziąć udział w konkursie z nagrodami – mówi Aleksandra Zacharska, koordynator wydarzenia.

Niezależnie od charakteru wydarzenia organizatorzy muszą porozmawiać o nowoczesnych technologiach, jak z nich korzystać i dlaczego warto?
Tematyka powinna dotyczyć czterech obszarów: programowania dla dzieci, e-usług administracyjnych, bezpieczeństwa w sieci oraz jakości życia.
Wszystkie swoje pomysły trzeba zarejestrować najpóźniej do 19 maja na stronie www.koduj.gov.pl. Wystarczy w zakładce Cyfrowa Majówka odnaleźć elektroniczny formularz.

-Natomiast do 26 maja trzeba wysłać krótkie sprawozdanie z wydarzenia. Podczas sprawdzania będziemy zwracać uwagę na pomysłowość w realizacji wydarzenia, na ile zostały wypromowane cztery założenia dotyczące cyfrowych technologii. Dodatkowo oczywiście sprawdzamy jak udało się rozgłosić inicjatywę, czy to udostępniając zdjęcia i filmy na serwisach społecznościowych albo nawiązując współprace z lokalnymi mediami aby trafić do jak największej liczby osób – mówi Aleksandra Zacharska.

Najciekawsze inicjatywy zostaną nagrodzone. Wśród nich są bony na warsztaty z programowania dla dzieci z klas 1-6, roboty edukacyjne oraz gry.
Projekt realizowany jest w ramach 'Kampani edukacyjno-informacyjnych na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” Ministerstwa Cyfryzacji.
Wszystkie informacje można znaleźć na stronie koduj.gov.pl

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia