Miało być „Hutnicze DNA” tymczasem piec powoli wygasza się sam. Co dalej z ostrowiecką siatkówką?

Spaść, ale nie w tym stylu – tak można w skrócie podsumować piąty i zarazem ostatni sezon KSZO w Lidze Siatkówki Kobiet.

W sobotę i niedzielę siatkarki KSZO uległy dwukrotnie Wiśle Warszawa i spadły z Ligi Siatkówki Kobiet. Ostrowczanki w sezonie zasadniczym wygrały zaledwie dwa mecze. W play out z Volley Wrocław – jeden i drugi w barażu z pierwszoligową Wisłą Warszawa.
Co dalej z ostrowiecką siatkówką pytają kibice.
Jak się nieoficjalnie dowiedziało Radio Ostrowiec prezes KSZO.SA Mirosław Buszkiewicz ma się stawić dziś w klubie i podczas spotkania z przedstawicielami Rady Nadzorczej złożyć wyjaśnienia i zaproponować rozwiązania, w tym wizję przyszłości klubu.
W ciągu kilku godzin dowiemy się, czy prezes Buszkiewicz poda się do dymisji, czy będzie chciał kontynuować swoją pracę.
Nie od dziś wiadomo, że klub boryka się z problemami finansowym. Ma zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego, ZUS-u, a także inne. Zawodniczki i trener nie dostają na czas wynagrodzeń.
Sama Rada Nadzorcza ma się zebrać na posiedzeniu dotyczącym przyszłości klubu najpóźniej po weekendzie majowym.
Pytań jest bardzo dużo. Czy będą podejmowane próby walki o powrót do Ligi Siatkówki Kobiet? Jak twierdzi osoba bliska władzom klubu powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej jest uzależniony od znalezienia prywatnego sponsora, bo miasto i gmina nie są w stanie zapewnić wystarczającej kwoty do funkcjonowania w Lidze Siatkówki Kobiet.
/pcr/

Podziel się

Ważne wydarzenia