Nowa fontanna w parku na osiedlu Spółdzielców już świeci i cieszy

fot. Łukasz Shandy Pietrzykowski

Wyremontowaną pod koniec ubiegłego roku fontannę w parku na osiedlu Spółdzielców wczoraj po raz pierwszy można było podziwiać w pełnej krasie. Wieczorem bijące w górę kaskady wody zostały oświetlone – na razie próbnie. – Planujemy, że fontanna zostanie uruchomiona na stałe 1 maja, a oświetlenie będziemy załączać codziennie o 20.30 – mówi Marek Zaręba, prezes Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zarządcy parku.

Starą i wysłużoną fontannę z niecką zastąpił tzw. mokry chodnik. Dysze, z których tryskają kaskady, są zainstalowane pod płytami i tam, szczelinami, woda spływa z powrotem. Pierwsze takie w Ostrowcu urządzenie ma aż 9 wodotrysków i wczoraj przyciągało gapiów, zwłaszcza dzieci. – Dysze można sterować komputerowo, uruchamiać je w różnych odstępach czasu, sterować można też oświetleniem, ustawiając na przykład kolory – wyjaśnia prezes Zaręba.

W ramach rewitalizacji parku, jeszcze w tym roku ustawione zostaną nowe place zabaw, w kolejnym strefa gier, a także strefa fitness. Wykonane zostaną również nowe nasadzenia.
I etap kosztował ponad pół miliona złotych. Rewitalizacja prowadzona jest ze środków unijnych i w partnerstwie z gminą Ostrowiec.

 

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia