Maturzyści zakończyli dziś rok szkolny

130 -stu absolwentów pożegnało się dziś z II Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu.

Jak podkreślał Sławomir Miszczuk, dyrektor placówki, aż 75 procent uczniów kończy ją z wyróżnieniem i dodawał, że nauczyciele w takim dniu zawsze czują trochę smutku.
Tradycyjnie Towarzystwo Absolwentów, Wychowanków i Przyjaciół II LO wręczyło stypendia najlepszym uczniom, a nominowanych było siedem osób
– To są osoby, które brały udział w konkursach ogólnopolskich. Takich uczniów w Chreptowiczu jest wielu. Poza stypendiami wręczamy dziś nasze publikacje zjazdowe, a także znaczki „Chreptusa”, które otrzymają wszyscy nominowani – mówiła wiceprezes Towarzystwa Jolanta Fornalska. Stypendyści Michał Olejek i Izabela Wiśniewska otrzymali po 600 zł, które mogą dowolnie wykorzystać.
Kacper z klasy III a podkreślał, że dla niego to bardzo ważny dzień – Dziś kończy się pewien rozdział w naszym życiu. Od teraz będziemy podejmować kolejne ważne decyzje życiowie – mówi. Kacper zamierza studiować medycynę, przed nim jednak jeszcze egzamin maturalny.
Na studia zamierza także wyjechać Klaudia z klasy III d. Chce studiować zarządzanie, najlepiej we Wrocławiu
– Ciesze się, że w końcu opuszczę to miasto, jednak trzeba podkreślić, że ta szkoła dała mi naprawdę wiele możliwości – mówi i dodaje, że Chreptowicz to po prostu wspaniała szkoła.
Uczniowie mówili dziś także o trwającym prawie trzy tygodnie strajku nauczycieli. Kacper podkreślał, że solidaryzował się ze swoimi wychowawcami – My wspieramy nauczycieli i uważam, że każdy powinien zarabiać tyle ile potrzebuje, a zwłaszcza inteligencją, jaką są nauczyciele – podkreślał.
We wszystkich ostrowieckich szkołach maturzyści pożegnali dziś rok szkolny. Matury zaczynają się 6 maja.
/joge,bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia