Pierwsza miejska winnica powstanie w Opatowie

źródło: http://www.umopatow.pl

Pierwszą imprezę pod nazwą Miejska Winnica organizują w najbliższą sobotę na opatowskim Rynku samorząd miasta i Stowarzyszenie Świętokrzyskie Winnice, skupiające przedsiębiorców zajmujących się produkcją wina.

Będzie można skosztować wina z winnic regionu oraz regionalnych smakołyków. Obok Kolegiaty św. Michała posadzone zostaną także krzewy winorośli zwane winniczkami.

– Razem ze stowarzyszeniem „Świętokrzyskich Winnic”, będziemy zakładać pierwszą miejską winnicę, która powstanie na zachodnich stokach starego miasta naprzeciwko kolegiaty – mówi Grzegorz Gajewski, burmistrz Opatowa.

Uroczystość sadzenia winorośli rozpocznie się w samo południe, a w godzinach od 11 do 17 na płycie Rynku swoje wyroby prezentować będą przedsiębiorcy.

– Pojawią się przysmaki w postaci serów, przetworów czy miodów. Oczywiście wszystkie produkty będzie można nabyć – mówi burmistrz Gajewski.

Organizatorzy przygotowali jeszcze jedną atrakcję. O 14-stej na Rynek wjedzie kolumna samochodów marki Jaguar z Jaguar Club Poland Foundation, w ramach Rajdu po Ziemi Sandomierskiej.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia