„Kosmici gitary” zagrali w Ostrowcu

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Ostrowcu była wczoraj areną zmagań gitarzystów z całego kraju. To za sprawą VIII Świętokrzyskiego Konkursu Gitarowego. Przez cały dzień w pięciu kategoriach wiekowych o zwycięstwo walczyło 39. uczniów państwowych szkół I stopnia z 15 polskich miast.

– Konkurs stał się ogólnopolskim już w pierwszej edycji. W tym roku uczestnicy przyjechali m.in. z Łodzi, Kalwarii Zebrzydowskiej, Jasła, Dębicy, Wadowic, Kielc – mówi Dariusz Wróbel, nauczyciel gitary i organizator zmagań. Poziom bardzo wysoko ocenia Włodek Sojka, przewodniczący jury, który z konkursem także związany jest od początku jego istnienia. Podkreśla, że wyrosło na nim wielu znakomitych instrumentalistów. – Nie możemy się wstydzić naszych dzieci. Na przestrzeni lat w konkursie uczestniczyli znakomici gitarzyści z naszego regionu, jak Przemysław Religa, Jan Markowski. To osoby bardzo zdolne, kosmici gitarowi – zaznacza.

Najlepszymi gitarzystami tegorocznej edycji konkursu z Ostrowca okazali się Natalia Flisek i Marcel Langner – zajęli ex aequo III miejsce w II kategorii wiekowej.
Tradycją wydarzenia jest finałowa niespodzianka. Zamiast wyczerpującego dla uczestników koncertu galowego mieli okazję wysłuchać popisu gwiazdy. W tym roku wystąpił Piotr Restecki, kielczanin i jeden z czołowych gitarzystów grających techniką fingerstyle.

Dodajmy, że latach poprzednich konkurs był organizowany w Starachowicach – od teraz będzie krążył po miastach regionu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia