Kolejny krok Krzemionek w stronę UNESCO

Dziś w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki zostało podpisane ważne porozumienie.

Deklarację współpracy z Muzeum w zakresie działań wokół 'Krzemionkowskiego Regionu Pradziejowego Górnictwa Krzemienia Pasiastego” podpisały liczne instytucje, m.in. Starostwa Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim i Opatowie, gminy: Bodzechów, Ćmielów, Ożarów oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

– Podpisane porozumienie jest zwieńczeniem naszych wielokrotnych spotkań w Krzemionkach i początkiem współpracy, która będzie dotyczyła całego regionu krzemionkowskiego, mówi dyrektor Muzeum Historyczno- Archeologicznego w Ostrowcu – Ewa Działowska. Współpraca między instytucjami to dobry krok w stronę wpisania Krzemionek na listę światowego dziedzictwa kultury, a rolą partnerów będzie przepływ informacji pomiędzy instytucjami biorącymi udział w projekcie, podkreśla Ewa Działowska.

Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego Andrzej Jabłoński zapewnił, że dołoży wszelkich starań by w jak najlepszy sposób promować Region Pradziejowego Górnictwa Krzemienia Pasiastego a porozumienie to kolejna cegiełka temu służąca.

Przypomnijmy, że sesja Światowego Komitetu Dziedzictwa, podczas której zapadnie decyzja o wpisie Regionu Krzemionkowskiego na listę UNESCO odbędzie się na przełomie czerwca i lipca 2019 roku.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia