Szkołę w Wymysłowie przejmie gmina

Szkoła Podstawowa i Przedszkole 'Stokrotka’ w Wymysłowie od 1 września trafi pod skrzydła gminy Kunów.

Placówkę prowadzi osoba fizyczna – Ida Nowakowska – Łapa. W ubiegłym tygodniu poinformowała Urząd Miasta i Gminy w Kunowie, że od września dalej prowadzić jej nie będzie. – Cieszę się, że decyzję Pani dyrektor poznaliśmy pół roku przed końcem roku szkolnego, to daje nam więcej czasu na przygotowanie się – podkreśla Lech Łodej, burmistrz Kunowa.
– To jest o tyle ważne, że wkrótce ruszy rekrutacja do tej szkoły. Chcę też uspokoić rodziców i podkreślić, że placówka nie zostanie zlikwidowana – dodaje.
Dyrektor Ida Nowakowska – Łapa nie podaje powodów podjętej decyzji.
Jak mówi burmistrz Łodej, plan reorganizacji placówki zostanie przedstawiony w ciągu połowy roku. Nauczyciele, którzy obecnie pracują na podstawie umowy o pracę będą zatrudnieni na podstawie Karty Nauczyciela. Burmistrz zapewnia, że szkoła utrzyma swój poziom nauczania. W szkole uczy się obecnie ponad setka dzieci.
Dodajmy, że gmina Kunów placówkę musi przejąć zgodnie z artykułem 9. prawa oświatowego. Ten jasno mówi, że osoba fizyczna prowadząca publiczną placówkę oświatową nie może jej zlikwidować. Przejąć musi ją samorząd terytorialny.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia