Przewodnicząca „Nowoczesnej” z wizytą w Ostrowcu

Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej  gościła wczoraj w Ostrowcu. Na spotkanie z nią do Galerii Fotografii przyszło około 30 osób
Wśród obecnych byli zarówno członkowie partii jak i zwykli mieszkańcy miasta.

– Przyszedłem tutaj przede wszystkim aby spotkać panią Katarzynę Lubnauer, ponieważ sam należę do partii „Nowoczesna”. Jest to dla mnie zaszczyt – spotkać przewodniczącą partii osobiście i wysłuchać tego co ma do przekazania nie tylko członkom partii, ale wszystkim zainteresowanym – mówił jeden z uczestników.

– Interesuje się tym co dzieje w kraju, dlatego chcę zobaczyć i usłyszeć co pani Lubnauer ma do powiedzenia przed nadchodzącymi wyborami – dodawał mieszkaniec Ostrowca.

Katarzyna Lubnauer w swoim wystąpieniu podkreślała, że program Nowoczesnej można streścić w sformułowaniu: 'masz prawo’, a to oznacza, m.in. prawo do wolności gospodarczej, prawo do swobód obywatelskich, prawo do równości, prawo do samostanowienia w kwestiach światopoglądowych.
Podkreślała, że Nowoczesna jest za wprowadzeniem w życie ustawy o związkach partnerskich, zmniejszeniu obciążeń fiskalnych dla przedsiębiorców, czy integracji w Unii Europejskiej. Odpowiadając na pytanie z sali, dotyczące propozycji gospodarczych podkreśliła m.in., że są zwolennikami inwestowania i wykorzystania zielonej energii.

– Powinniśmy stawiać na odejście od energetyki węglowej i na OZE, jednak nie zgadzamy się tutaj z Robertem Biedroniem, który zapowiada likwidację kopalni, ponieważ to nie kopalnie „produkują smog”. Poza tym węgiel jest potrzebny też w innych gałęziach przemysłu – mówiła przewodnicząca Lubnauer.
Pytani przez nas uczestnicy spotkania z przewodniczącą Nowoczesnej oceniali je pozytywnie, nawet jeśli niektórzy nie do końca zgadzali się z programem i poglądami Nowoczesnej.
Obecnie trwają rozmowy liderów Nowoczesnej z Platformą Obywatelską, PSL-em i SLD o utworzeniu wspólnej koalicji, która wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a później do wyborów parlamentarnych w kraju.

/błaż/

Ważne wydarzenia