Rajd śladem powstania styczniowego

źródło: https://www.facebook.com/PolskieTowarzystwoTurystycznoKrajoznawcze/

W najbliższą sobotę Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe im. Stanisława Jeżewskiego wyruszy na jednodniowy rajd, szlakiem powstania styczniowego.

Jest to już 27 rajd zimowy, który nosi nazwę 'Grabowiec 2019” i właśnie z miejscowości Grabowiec wyruszą uczestnicy. Trasa rajdu obejmuje Dubrawe, Borsuki, Piotrowe pole i finalnie zakończy się w Marculach. W sumie trasa liczy ok 12 km – mówi Małgorzata Kryczka – Kotwica.
Dodaje, że rajd ma na celu edukację historyczną i zachęcenie młodzieży do poznawania piękna ziemi świętokrzyskiej.

– Będziemy zwiedzać miejsca związane z powstaniem styczniowym, poznawać postać pułkownika Dionizego Czachowskiego, zapoznawać się z walorami przyrodniczymi Puszczy Iłżeckiej i rozbudzać pasje krajoznawczą wśród młodzieży – informuje Małgorzata Kryczka-Kotwica.

Zakończenie rajdu zaplanowano w Marculach, w Centrum Edukacji Przyrodniczej im. Księdza Biskupa Jana Chrapka. Na miejscu zorganizowane będzie ognisko, z konkursami dla uczestników.
Zgłosiło się już prawie 150 zainteresowanych, a na chętnych wciąż czeka 10 miejsc. Młodzież szkolna może wziąć udział w rajdzie bezpłatnie. Dla pozostałych uczestników koszt udziału to 30 zł, a dla członków PTTK 25 zł. Zgłoszenia przyjmowane będą jeszcze przez dwa najbliższe dni.
Wyjazd autokarami odbędzie się z parkingu przy kinie Etiuda.

/błaż/

Podziel się

Ważne wydarzenia