Białe szaleństwo trwa na stokach w Bałtowie

Tegoroczne ferie w województwie świętokrzyskim są już tylko wspomnieniem, ale zima trwa w najlepsze. – Mimo, że aura wydaje się nie sprzyjać narciarzom, to warunki na stoku Szwajcarii Bałtowskiej wciąż są dobre – zapewnia Blanka Lichota-Śmigiel z Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.

– Trasy są codziennie dośnieżane a zapasy śniegu zgromadzone na stokach, pozwolą jeszcze długo korzystać z zimowego szaleństwa – zapewnia Blanka Lichota.

Atrakcyjnie zapowiada się weekend w Szwajcarii Bałtowskiej.
W piątek odbędzie się kolejna edycja Nocnej Jazdy. Od 20:00 do północy będzie można szaleć na stoku w rytm muzyki na żywo. Tradycyjnie dłużej czynna będzie też wypożyczalnia sprzętu. W sobotę będzie można wcielić się w rolę testera nowego markowego sprzętu.

– Do testowania będą dostępne około stu modeli nart, na sezon 2019/2020. W mobilnym centrum testowym każdy znajdzie profesjonalne wsparcie oraz pomoc w dopasowaniu nart – mówi Blanka Lichota

Narty testować będzie można w godzinach od 9:00 do 16:00 jednak nie dłużej niż przez godzinę. Oprócz testów sprzętu na odwiedzających czekają konkursy z nagrodami oraz strefa chilloutu.

/bart/

Ważne wydarzenia