Ostrowieckie pożegnanie Pawła Adamowicza

Dziś – z inicjatywy samorządowców powiatu ostrowieckiego i gmin powiatu – w kolegiacie pw. świętego Michała Archanioła – o 18.00 odprawiona zostanie msza święta w intencji nieżyjącego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Wczoraj z kolei – na Rynku zaświeciło światełko do nieba dla nieżyjącego prezydenta Gdańska. Było ono również gestem solidarności dla Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na Rynku zgromadziło się około 150ciu mieszkańców miasta.

– Znów powiał wiatr od morza i mam nadzieję, że przyniesie wiele dobrego dla Polski – mówiła Jolanta Wiśniewska z Komitetu Obrony Demokracji – zabierając głos w imieniu Dariusza Czupryńskiego, szefa ostrowieckiego sztabu WOŚP, którego zatrzymały obowiązki.
– Zabójca, który śmiertelnie ugodził prezydenta Gdańska zadał również cios Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Jurkowi Owsiakowi. Dziś wiemy, że Jurek został, ale tym mocniej pokażmy mu, że ma w nas wsparcie – usłyszeli licznie zgromadzeni mieszkańcy.

W akcję Murem za Owsiakiem włączyli się też młodzi z nieformalnej grupy Ostrowiecki Rap i organizacji Spotted Ostrowiec, która działa na facebooku.
W rozmowie z Radiem Ostrowiec zaznaczali, że zdecydowanie większa część młodego pokolenia przeciwstawia się mowie nienawiści i hejtowi w internecie. – Hejtują jednostki i nie chcemy, żeby przez nie postrzegać nas młodych – zaznacza Rafał Barder.

Wydarzenie zakończył koncert w Pałacu Tarnowskich 'Synkopa Słowa Live. Murem za Owsiakiem’, a dla mieszkańców zagrał i zaśpiewał nasz kolega Wojtek Socha.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia