Cukier – biała śmierć

O zagrożeniach, jakie niesie zbyt duże spożywanie cukru będzie można porozmawiać ze specjalistami podczas Dnia Otwartego, jaki w sobotę 26 stycznia organizuje Świętokrzyski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.

– Cukier szkodzi i chcemy przyczynić się do zmiany nawyków żywieniowych mieszkańców naszego regionu. Chcemy pokazać, jak nadmiar słodyczy i słodzonych napojów szkodzi naszemu zdrowiu i urodzie, a zawłaszcza jak zły wpływ ma na prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży – wyjaśnia Beata Szczepanek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego NFZ-u.

Podczas Dnia Otwartego rozdawane będą materiały informacyjne.
Konsultacji – także osobom cierpiącym na cukrzycę udzielą specjaliści z Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży, Dorosłym z Cukrzycą i z Innymi Schorzeniami. Natomiast pielęgniarki środowiskowo-rodzinne będą wykonywać pomiar ciśnienia krwi, pomiar poziomu cukru we krwi. Pomogą także w obliczeniu BMI ciała.
Dzień Otwarty w siedzibie świętokrzyskiego NFZtu przy ul. Jana Pawła II 9 w Kielcach potrwa w sobotę od godziny 9.00 do 14.00.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia