„Murem za Owsiakiem!”

Ogólnopolska inicjatywa dotarła także do Ostrowca. W niedzielę na Rynku rozbłyśnie światełko wsparcia dla Jerzego Owsiaka, który w poniedziałek ogłosił, że rezygnuje z funkcji prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dariusz Czupryński, szef ostrowieckiego sztabu WOŚP zachęca do przynoszenia na Rynek różnych źródeł światła. Mogą to być latarki, świeczki, zapalniczki, czy telefony.
– Rozpalimy takie symboliczne światełko dla Jurka Owsiaka żeby wiedział, że jesteśmy z nim, że wspieramy go w tych trudnych chwilach. Fala hejtu, która się wylała na tego człowieka spowodowała, że podjął taką decyzję a nie inną. Szanujemy ją, ale mamy cichą nadzieję, że jak zobaczy ile ludzi stoi zanim to jednak zmieni swoją decyzję – mówi Dariusz Czupryński.
Światło wsparcia dla Owsiaka rozbłyśnie o 20.00. Znicze będzie można zostawić na Rynku, powiększając serce, jakie w poniedziałek mieszkańcy ułożyli w hołdzie dla zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Do akcji przyłącza się także Pałac Tarnowskich. O 21.00 rozpocznie się tam koncert poezji śpiewanej pt. 'Synkopa Słowa Live! Murem za Owsiakiem’. Wystąpi znany z Radia Ostrowiec Wojciech Socha. Koncert nie jest biletowany, wstęp jest bezpłatny.
/bart/

Ważne wydarzenia