Spartanie z pomocą dla Igusi

Zakończyła się pierwsza edycja akcji „Wyzwanie Trzystu – Spartanie Pomagają”. Uczestnicy z całej Polski, głównie z Ostrowca, którzy się do niej przyłączyli w ciągu minionego 2018 roku wykonywali dowolne treningi sprawnościowe. Mieli wykonać ich 300 i po każdym odkładać do skarbonki złotówkę. Teraz do końca stycznia pieniądze są wpłacane na konto założone na portalu zrzutka.pl. Zbiórkę zatytułowali „Spartanie pomagają Igusi”, bo jak wyjaśnia Jakub Gumuła, trener personalny i pomysłodawca akcji chcą pomóc właśnie 2-letniej Idze, mieszkance Ostrowca. – Badanie USG wykryło guza na obu nerkach. Rozmawiałem też z rodzicami Igi i okazało się, że dziewczynka ma zaćmę na obu oczach. Potrzebne jest długie leczenie chemioterapią. Mama Igi musiała zrezygnować z pracy, ponieważ często jeżdżą do szpitala do innego miasta. Sytuacja jest naprawdę ciężka, mamy nadzieję, że uda nam się wspomóc dziewczynkę – tłumaczy Jakub Gumuła.
Pieniądze na rzecz Igusi za pośrednictwem portalu zrzutka.pl wpłacić może każdy, nie tylko uczestnicy sportowo-charytatywnej inicjatywy – zaznacza Jakub Gumuła i dodaje, że na portalu ustalili cel na kwotę 10 tysięcy złotych, a jeżeli nie uda się go osiągnąć, to zbiórka będzie kontynuowana także w tym roku. – Osobiście jestem zadowolony z przebiegu akcji. Są osoby które brały udział od pierwszego dnia do ostatniego – dodaje trener Gumuła. Podkreśla, że dzięki akcji zmotywowali wiele osób do prowadzenia aktywnego trybu życia. Zapowiada też, że inicjatywę będą kontynuować. Tegoroczną, pierwszą edycję podsumują po styczniu.
Zbiórkę dla 2-letniej Igi można odnaleźć na portalu zrzutka.pl wpisując w wyszukiwarce na stronie 'Spartanie pomagają Igusi’

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia