Grande Finale 'Gwiazdki Moc '2018′ – to było piękne, wielkie i wzruszające

Za nami już ostatnia licytacja w ramach tegorocznej świątecznej akcji Radia Ostrowiec 'Gwiazdki Moc’, która rozgrzewała nas wszystkich przez ostatni tydzień.
57 tys. 350 zł! Tyle dzięki Państwa hojności otrzyma Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu na urządzenie Pracowni Zawodów i Sali Doświadczania Świata dla swoich uczniów.

A kształci się tam około 100 podopiecznych w szkole podstawowej, gimnazjum oraz szkole przysposabiającej do zawodu.
W ostatnim dniu w finale licytowaliśmy prywatny, dedykowany koncert zespołu Champion, a do walki zagrzewali w studiu członkowie zespołu Agnieszka i Rafał oraz uczniowie, opiekunowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych, którzy rozczulili słuchaczy pięknym wykonaniem kolędy 'Lulajże Jezuniu’.
Licytacja tego koncertu trwała do ostatniej chwili. A walczyli pani Dorota, pan Filip z Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego i rodzice uczniów Zespołu Szkół Specjalnych.
Stawka rosła z każdą minutą. Były 3 tysiące, później 4 tysiące.
Do wspaniałej licytacji w ostatnich minutach włączył się pan Mirosław – oferując 4,5 tys. zł.
Wtedy zespół Champion zaoferował, że dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych zagrają poza wygraną licytacją, czym jeszcze bardziej ujął uczestników licytacji.
Wtedy zdecydowali się połączyć siły i przeznaczyć dla szkoły zaproponowane kwoty i przystali na propozycję pana Filipa, by urządzić go na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.
Na koncert zostali także zaproszeni uczniowie placówki.
A kilkadziesiąt minut wcześniej zakończyliśmy licytację obrazu 'Kobieta w kapeluszu’ podarowanego przez burmistrza Kunowa Lecha Łodeja. Jego szczęśliwym posiadaczem został pan Ireneusz oferując 1500 złotych.
A obraz Zbigniewa Sawaryna wylicytował pan Piotr, który dwukrotnie przebijał sam siebie i ostatecznie za obraz zaproponował 1700 zł.
W licytacji za 800 zł 'poszedł’ zestaw kolekcjonerski podarowany przez Adama Spałę, właściciela Żywego Muzeum Porcelany – Fabryki Porcelany AS Ćmielów, czyli figurka 'Dziewczyny siedzącej’ oraz kolekcjonerskiej bombki projektu samego właściciela.
Swoją premierę miał dziś na antenie Radia Ostrowiec chór Michael założony przez Ewę Jurkowską – Siwiec, który kolędując zachęcał do licytowania.
Swojego nabywcę znalazła także fotografia Ewy Gawlik 'Skrzydło motyla’, która rok temu podarowała nam to zdjęcie i wtedy ozdobiło limitowaną edycję kubeczków, które licytowaliśmy w I edycji 'Gwiazdki Moc’.
Pięknie dziękujemy naszym Darczyńcom, Słuchaczom, wszystkim uczestnikom naszych licytacji. Bez Was byłoby to wszystko niemożliwe
Dziękujemy!. A z 'Gwiazdką’ wracamy za rok.
/pcr/

Ważne wydarzenia