Gwiazdki Moc. Dzień 3 – wspaniałe dary od ludowych artystów

To trzeci dzień akcji Gwiazdki Moc. Przypomnijmy, że w tym roku chcemy wesprzeć Zespół Szkół Specjalnych, gdzie uczy się około stu uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Mamy nadzieję – dzięki Państwa zaangażowaniu – pomóc w doposażeniu Sali Doświadczania Świata, gdzie prowadzone są zajęcia terapeutyczne oraz Pracowni Zawodów. Niektórzy uczniowie mają szansę na podjęcie w przyszłości pracy wspomaganej. W takiej pracowni uczą się i zdobywają certyfikaty uprawniające do pracy w zawodzie pomocy kucharza i stolarza.
Dziś – tradycyjnie od rana licytowaliśmy stroik świąteczny wykonany przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrowcu.
Przed nami licytacje płyty z autografem Patrycji Markowskiej, pięknej biżuterii srebrnej podarowanej przez firmę Bomar – to dwa komplety spinek – jeden z krzemieniem pasiastym, drugi srebrny – z konturem Polski oraz oryginalna srebrna zakładka do książki z krzemieniem pasiastym.
Ale też licytować będziemy dwa obrazy podarowane przez Jerzego Wójtowicza, artysty ludowego z gminy Bodzechów.
Wczoraj przyjechał do nas wraz z bratem Zbigniewem, także twórcą ludowym i podobnie jak w roku ubiegłym podarował nam namalowane przez siebie obrazy.
Cena wywoławcza każdego to 100 zł, choć zachęcamy do licytowania obu, bo wyglądają w duecie niezwykle.
Licytacja obrazów pana Jerzego Wójtowicza zaczyna się o 9 i potrwa do 11, a płaskorzeźb pana Zbigniewa jutro od 9 do 11.
Zapraszamy do licytacji.
A fantem głównym na dzisiejszej licytacji jest piłka z autografami piłkarzy reprezentacji Polski, którzy zagrali w Lidze Narodów, m.in. Roberta Lewandowskiego, Krzysztofa Piątka, Arkadiusza Milika.
Finał tej licytacji od godz. 17 do 17.30.
Akcja Gwiazdki Moc potrwa do piątku. Zapraszamy do udziału i licytacji pięknych przedmiotów, a ich opisy i zdjęcia publikujemy na naszej stronie internetowej.
/joge/

Ważne wydarzenia