Mikołajki z Hetmanem w Ostrowieckiej „Jedynce”

Ponad 60 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich zgłosiło się do udziału w II Mikołajkowym Turnieju Szachowym, jaki w ostatni piątek zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Stowarzyszenie Szachowe Hetman. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wiekowych – do 8, 10 i 18 lat – mówi Jarosław Choina, prezes Hetmana
– Rozgrywamy nasz turniej w systemie szachów błyskawicznych. To oznacza 7 rund, po 10 minut każda – tłumaczył. I dodawał, że puchary otrzyma pierwszych 6 najlepszych zawodników. – Ale w związku z tym, że to turniej mikołajkowy każdy uczestnik otrzyma dyplomy i drobne upominki – zapewniał prezes Choina.
Mikołaj zresztą nie tylko rozdawał prezenty, ale także sędziował – podkreśla Paweł Pietrzykowski, wicedyrektor 'jedynki’. – To piękny sport, który rozwija logiczne myślenie, dlatego nasza szkoła ze Stowarzyszeniem Szachowym Hetman współpracuje od lat. Zainteresowani uczniowie biorą udział w popołudniowych zajęciach, uczą się gry w szachy, a chętnych ciągle przybywa – mówi.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 współpracuje z Hetmanem od 2013 roku.
Organizatorzy wydarzenia zapowiadają, że Mikołajkowy Turniej Szachowy będzie imprezą cykliczną i wpisze się w kalendarz szkolnych imprez. Okazji do szachowych zmagań ma być także więcej w ciągu roku.

/piter/

Ważne wydarzenia