Mikołajki na wesoło w „Chreptusie”

wczoraj w II Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu, dzień przebiegł niestandardowo, bo z okazji mikołajek samorząd uczniowski zorganizował dla uczniów szereg atrakcji, mających na celu ten dzień wyszczególnić.

O inicjatywie mówi Pani Iwona Styczeń, opiekunka samorządu:

-Samorząd wpadł na pomysł, żeby zorganizować imprezę mikołajkową. Wymyślili konkurs piosenek, które mają wprowadzić nas w nastrój świąteczny.Zgłosiły się prawie wszystkie klasy.

w „Chreptusie” z okazji dnia 6 grudnia co roku przygotowywane są specjalne atrakcje dla uczniów. Jak Mówi Sławomir Miszczuk, dyrektor II LO, formuła mikołajek zmienia się z każdym rokiem, a tegoroczna edycja, jest przygotowana z większym rozmachem, niż w latach poprzednich:

-Staramy się zawsze na 6 grudnia coś przedstawić. W tym roku przygotowaliśmy więcej atrakcji, między innymi szkolny konkurs piosenki, który nazwaliśmy „The Chreptus Factor”

-Dodaje Pan Sławomir.

Poza szkolnym konkursem piosenki, niewątpliwie ciekawą atrakcją był również występ anglojęzycznego zespołu teatralnego Wildwest Theatre, który dzisiejszy dzień otwierał. Wildwest Theatre to inicjatywa, mająca na celu zbliżyć uczniów szkół do języka Angielskiego. Rozmawialiśmy z załozycielem teatru, Panem Mike’iem. o tym jak doszło do powstania zespołu i o tym jakim teatr jest przydatnym narzędziem do nauki języka.

-Wildwest Theatre, to pomysł który zrodził się z inicjatywy mojej i współzałożyciela, Piotra Malasińskiego. Poznaliśmy się, wystawiając anglojęzyczne sztuki w Krakowie. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że teatr jest świetnym narzędziem do nauki języka. Wiele szkół nigdy nie widziała angielskiego teatru na żywo, więc stwierdziliśmy, że jest to świetny sposób, na przybliżenie uczniom, zywego angielskiego języka, szczególnie na tak ważnym dla nich etapie edukacji.

Mikołajki w „Chreptowiczu” trwały cały dzień, natomiast samorząd, już planuje kolejne atrakcje, tym razem z okazji świąt Bożego Narodzenia.
/piter/

Ważne wydarzenia