Konkurs przyszłych biznesmenów na „Krzemionkach”

W Muzeum Historyczno – Archeologicznym 'Krzemionki” odbył się I turniej wiedzy o przedsiębiorczości 'Junior Biznes”, który przygotowała Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg”.

Jak mówi Marcin Jedliński, wiceprezes spółdzielni socjalnej 'Tropem Przygody” i jeden z jurorów, dzisiejszy turniej jest jednym z elementów większego projektu współpracy 'Kreator Przedsiębiorczości”:
– Projekt jest realizowany przez Lokalną Grupę Działania „Krzemienny Krąg”, która skupia ponad 20 partnerów z całego świata. Mają oni na celu promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży – podkreśla.
W konkursie wzięły udział zespoły z 10 szkół z powiatu ostrowieckiego i lipskiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przedsiębiorczości. – Inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na lukę w edukacji szkolnej na temat podstawowych zasad przedsiębiorczości – mówi Jarosław Kuba, prezesa stowarzyszenia LGD 'Krzemienny Krąg”
– Chcemy już od szkoły podstawowej przyzwyczajać dzieci, żeby obcowały z terminem „przedsiębiorczość”, po to, żeby kończąc studia byli przygotowani do świadomego wyboru, czy chcą pracować na etacie, wykorzystując zdobytą wiedzę, czy chcą pójść w kierunku przedsiębiorczości i otwierać własne biznesy – tłumaczy prezes Kuba.

Opiekunowie zespołów opowiadali, że oprócz skryptów, które dostali uczniowie, by poszerzyć swoją wiedzę i przygotować się do konkursu prowadzili także dodatkowe lekcje poszerzające wiedzę o prowadzeniu własnej firmy, przedsiębiorczości, systemie fiskalnym.
Zgodnie przyznawali także, że w szkołach powinno odbywać się więcej zajęć dotyczących zagadnień przedsiębiorczości
-Ta tematyka jest niesamowicie ważna w życiu i wydaje mi się, że nasi uczniowie mają tego świadomość. Dlatego też byli bardzo zmotywowani do nauki podstaw przedsiębiorczości – usłyszeliśmy od jednej z nauczycielek.
Quiz z wiedzy o przedsiębiorczości wyłoni 6 najlepszych drużyn, które od 15 stycznia w kolejnym etapie będą miały za zadanie przygotować własny biznesplan.
/piter/

Ważne wydarzenia