Fantastyczny musical w wykonaniu uczniów „siódemki”

W poniedziałek w kinie Etiuda uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 we współpracy ze Szkołą Tańca 'Progres” przedstawili premierowy spektakl 'Oh My God!” na podstawie musicalu „Mamma Mia”.

Ze sceny usłyszeć można było znane przeboje grupy Abba, w wykonaniu utalentowanych uczniów i tancerzy. Aleksandra Wiączek wcieliła się w główną postać Donny. – Oglądałam film, ale byłam też w Teatrze „Roma”, gdzie obejrzałam musical, by móc lepiej wcielić się w swoją postać – mówiła po występie.
Ale premierę poprzedziły wielomiesięczne przygotowania. Nauczycielka Monika Wiączek opowiada, że zaczęli od castingu na obsadę poszczególnych ról. – Później uczniowie pojechali na przedstawienie „Mamma Mia!”, gdzie mogli zobaczyć pracę profesjonalnych aktorów, a potem doświadczenia przenieść na naszą scenę – mówi. I dodaje: – Mamy nadzieję, że ta roczna praca spodobała się widzom.
Spektakl zakończył się owacjami na stojąco, co bardzo wzruszyło młodych aktorów. Wśród nich znajdowała się 11-letnia Gabrysia Klepacz, która odegrała rolę Sophii. – „Jestem zafascynowana tym aplauzem na stojąco. To było super przeżycie – mówiła pełna emocji.
O tremie towarzyszącej przygotowaniom opowiadała nam Edyta Wilk, choreografka, która przygotowała tancerzy do występu. – Obawiałam się trochę, bo nie jest to rodzaj tańca, który ćwiczymy na co dzień. Ale wiedziałam, że sobie poradzą.
Występem byli zachwyceni nie tylko rodzice, ale również kadra nauczycielska. – Jestem po prostu zachwycona – oceniła Rozalia Machnicka, dyrektor szkoły. I dodała: – Zawsze jest taka nutka stresu, obawy, ale dzisiaj byłam u nich rano i powiedziałam im, że w nich wierzę i mają się bawić swoją rolą, bez strachu. I naprawdę wyszło prześwietnie.
Po wczorajszym sukcesie szkoła zdecydowała, że nie skończą na jednym spektaklu. Mimo, że nie planowali kolejnych występów zdanie zmienili. – Chcemy pokazać ten musical tym, którzy nie mieli możliwości go obejrzeć – podkreślali zgodnie uczniowie.
/piter/

Podziel się

Ważne wydarzenia