Finał konkursu “Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”

Wczoraj w Bałtowie odbył się finał konkursu “Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”. Dziś odbędzie się oficjalne rozdanie nagród.

Bałtowski Kompleks Turystyczny odwiedziło blisko 150 finalistów uczniów szkół z całej Polski. Przypomnijmy, że konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach – drużynowej, w której brali udział uczniowie klas podstawowych i liceów oraz indywidualnej w trzech grupach wiekowych. Zadaniem drużyn było uzyskanie jak najlepszego wyniku z quizu, który umieszczony był na platformie internetowej stworzonej przez Stowarzyszenie „Delta”. Do rywalizacji zgłosiło się łącznie 390 drużyn z całej Polski, wśród nich także szkoły z Ostrowca. Najwyższą – 10 lokatę wśród ostrowieckich szkół zajęło Liceum Katolickie, i tym samym dostali się do finału konkursu.
Prawdziwym zaskoczeniem dla organizatorów była część indywidualna, która polegała na napisaniu wiersza o tematyce niepodległościowej. Do organizatorów wpłynęło ponad 2400 wierszy. Finałowa gala konkursu, która odbędzie się się dziś zostanie uświetniona pokazami rycerskimi, a także koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Jacka Kowalskiego. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie „Delta”.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia