Mamma Mia wystawią uczniowie PSP nr 7

Kiedy w Teatrze Roma obejrzeli musical 'Mamma Mia’ postanowili wystawić go w Ostrowcu.

Nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej numer 7 do przedsięwzięcia podeszli bardzo profesjonalnie. Na początku roku szkolnego odbyły się castingi, liczne próby, nawet teksty piosenek ABBY przetłumaczyli sami. Przyznają, że to szalony pomysł, ale są też już blisko finału. Widowisko 'Oh, my God’, na podstawie słynnego musicalu, który doczekał się głośnej ekranizacji, wystawią w kinie Etiuda już 3 grudnia.
– Przede wszystkim chcemy pokazać talenty naszych uczniów, przez ten rok bardzo się wszyscy zżyliśmy- mówi Monika Wiączek, nauczyciel języka polskiego w 'siódemce’.
Fabuła miłosnej historii rozgrywającej się na jednej z greckiej wysp i musicalowa formuła uczniom bardzo się spodobały.
– Bardzo lubimy grę aktorską i śpiew a tutaj wszystko zostało połączone, więc wszystko powinno wyjść super – mówią Aleksandra Wiączek i Maja Kamińska, które wcielają się w role Donny i Tanya’i. Jak mówią, przed premierą czują tremę, ale też radość. Wczoraj w studiu Radia Ostrowiec dali próbkę swoich możliwości.
Widowisko 3 grudnia będzie można na żywo obejrzeć w internecie. Na sali będą go oglądać uczniowie i cała społeczność szkolna.
/mag/

Ważne wydarzenia