Straż Miejska apeluje: zwracajmy uwagę na bezdomnych!

Facebook ostrowieckiej Straży Miejskiej

Od kilku dni towarzyszą nam nocne przymrozki. – To czas kiedy szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na osoby bezdomne – mówi Andrzej Kaniewski, komendant Straży Miejskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim i dodaje, że takie osoby szukać będą schronienia w różnych miejscach.

– Spotykamy ich najczęściej na ławkach, na klatkach schodowych, często próbują schronić się także w piwnicach i na poddaszach – mówi.
Bezdomni narażeni są na wychłodzenie organizmu, przez co zagrożone może być ich życie i zdrowie. Jak mówi komendant Kaniewski, strażnicy już w minioną sobotę musieli interweniować na osiedlu Rosochy, gdzie znaleźli wyziębionego mężczyznę, który musiał zostać przewieziony do szpitala. – Takie interwencje teraz będą zdarzać się częściej – podkreśla i apeluje:
– Jeden telefon może komuś uratować życie, nie pozostańmy obojętni na krzywdę innych osób, my jesteśmy do dyspozycji całą dobę i jesteśmy gotowi by nieść pomoc innym.
Przypominamy, że bezdomni mężczyźni mogą skorzystać z ostrowieckiej noclegowni przy ulicy Zielonej. Noclegownia może pomieścić 20 mężczyzn i jest czynna w godzinach od 20 do 8 rano, natomiast gdy temperatura spada poniżej 10 stopni Celsjusza uruchamiana jest całodobowo. Osoby, które zgłoszą się do noclegowni mogą liczyć na posiłek i zmianę garderoby. Nie wszyscy bezdomni zgadzają się jednak na udzielenie takiej pomocy. Do noclegowni przyjmowane są bowiem tylko osoby trzeźwe.
/bart/

Ważne wydarzenia