Szkolenie dla rolników w CKU

Słuchacze Centrum Kształcenia Ustawicznego w miniony weekend mieli możliwość uczestniczenia w szkoleniu prowadzonym przez kierownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego i dowiedzieć się, jakie są możliwości pozyskiwania środków z Programu Rozwoju Obszarów Rolniczych na lata 2014-2020
A możliwości jest kilka.

– Jest schemat przeznaczony dla większych gospodarstw o większym potencjale, większej produkcji jak i schemat skierowany do gospodarstw mniejszych, które zamierzają iść w kierunku rozwoju – powiedział Artur Pałka – kierownik Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Ostrowcu.

Na pytanie na jakie wsparcie mogą liczyć rolnicy, odpowiedział.

– Dla gospodarstw mniejszych mówimy o kwocie 60 tysięcy złotych, a jeśli mówimy o modernizacji gospodarstw rolnych tu już są inne środki i inna konstrukcja działania. Beneficjent uzyskuje zwrot a jego maksymalny poziom to 200 tysięcy złotych, przy czym procent zwrotu zależy od tego, kto występuje o wsparcie – dodał Artur Pałka.

Płatnikiem jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Należy więc obserwować komunikaty o wsparciu finansowym, które ukazują na stronie internetowej Agencji.

– Zainteresowanie ze strony rolników jest duże – mówi Rafał Starzomski, jeden z uczestników szkolenia i dodaje, że zawód 'rolnik’ zyskuje na popularności.

Szkolenie było jednym z działań, których celem jest rozwijanie postaw przedsiębiorczych u słuchaczy CKU.
/marsz/

Ważne wydarzenia