Premier wsparł w Ostrowcu kandydatów PiS w wyborach

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał w sobotę do Ostrowca, żeby udzielić wsparcia kandydatom swojej partii w zbliżających się wyborach samorządowych. Z działaczami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwości spotkał się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół numer 1, czyli Ekonomika.
– Ja pamiętam Ostrowiec liczący ponad 70 tysięcy mieszkańców, teraz słyszę, że jest mniej niż 60 – mówił. – Młodzi ludzie nie zostają tutaj, nie ma wystarczająco dużo pracy i to chcemy zmienić, to musimy zmienić. Po to będzie program infrastrukturalny, obwodnica Opatowa, którą my na pewno dokończymy, żeby przyprowadzić więcej inwestorów, żeby młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać za pracą – zapewniał. Podkreślił też, że „to, jak 21 października wybiorą Polacy, zadecyduje o naszych możliwościach kontynuowania reform”. Zapraszając na scenę Dariusza Kaszubę, kandydata PiS na prezydenta Ostrowca powiedział, że trzeba wspierać takich ludzi, jak on i dodał, że zna jego program wyborczy. – Dotrzymujemy słowa w rządzie, oni dotrzymają w samorządzie – podkreślił premier Morawiecki.
– Zróbmy wszystko, aby nasza mała Ojczyzna, nasz region, nasz powiat rozwijały się zgodnie z tym, co oferuje rząd Prawa i Sprawiedliwości – zaznaczał z kolei Kaszuba. – Ten rząd wykonał tyle dla swoich obywateli, ile żaden poprzedni nie zdołał nawet zaplanować.
Spotkanie służyło także temu, by zaprezentować kandydatów PiS w wyborach samorządowych. Starosta Zbigniew Duda, jednocześnie szef lokalnych struktur tej partii w powiecie zaprosił na scenę i przedstawił „jedynki” na liście do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego oraz Rady Miasta i Powiatu.
Wręczył też premierowi Morawieckiemu okolicznościową filiżankę przygotowaną w ćmielowskich zakładach na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dodajmy, że premier w swoim wystąpieniu mówił o inwestycjach w lokalne drogi oraz reformach, jakie w kraju wdraża rząd PiS. Wspomniał o uszczelnieniu podatku, programie Mieszkanie Plus, które – jak mówił – będzie realizowane także w Ostrowcu, jeżeli PiS dojdzie tu do władzy a także o sądownictwie. Chwalił także Celsa Hutę Ostrowiec, jako odpowiedzialnego pracodawcę.
Premiera Morawieckiego chcieliśmy zapytać o pismo, jakie skierowali do niego ostrowieccy przedsiębiorcy w sprawie konieczności modernizacji drogi łączącej Ostrowiec ze Starachowicami i Skarżyskiem. Bez takiego połączenia z drogą ekspresową – co podnosili w swoim liście – nie mogą się rozwijać, a wręcz są zmuszeni do ograniczania swojej działalności.
Swoje postulaty dotyczące wysokich cen energii, podnosi od lat także Huta Celsa, wskazując, że przez gigantyczne obciążenia przestają być konkurencyjni na rynkach światowych. Premier jednak nie odpowiadał w Ostrowcu na pytania dziennikarzy. Skierował nas do Joanny Kopcińskiej, która towarzyszyła mu w Ostrowcu. Minister Kopcińska, która jest rzecznikiem rządu PiS powiedziała nam, że nie są przygotowani do rozmów z dziennikarzami i poprosiła o przesłanie pytań na maila kancelarii rządu.
Mateusz Morawiecki do Ostrowca przyjechał z Kielc, gdzie uczestniczył w konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości. Tego dnia odwiedził także Opatów.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia