Kapsuła czasu z okazji 20-lecia istnienia powiatu wkopana

Dziś na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica wkopana została kapsuła czasu, która ma upamiętnić 20 lat istnienia Powiatu Ostrowieckiego.

W kapsule znalazły się listy do przyszłych pokoleń od siedmiorga dwudziestolatków z powiatu, zdjęcia, monety oraz gadżety przekazane przez starostwo powiatowe.
– Chcemy, żeby to dwudziestolecie powiatu było w jakiś sposób uwiecznione, żeby następne pokolenia widziały, że my tę rocznicę obchodziliśmy a samorządność to bardzo ważny element naszego społeczeństwa – mówił Zbigniew Duda starosta ostrowiecki. Oprócz kapsuły czasu wkopany został również pamiątkowy dąb. Jak podkreśla Dariusz Kaszuba dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, dla szkoły dzisiejsza uroczystość to duże wyróżnienie, a sam dąb symbolizuje trwałość i ma nadzieję, że tak samo trwała będzie samorządność w Polsce.
– To jest najtrwalsze drzewo, symbol ostoi i polskiej przyrody tak jak dąb Bartek – mówi.
Jak dodaje Dariusz Kaszuba, dąb otrzyma nazwę na cześć stulecia odzyskania niepodległości, zaraz po tym obok niego pojawi się pamiątkowa tablica. Podobna tablica znajdzie się również w miejscu zakopanej kapsuły.
– To dla nas ważna chwila, jesteśmy ciekawi jak przyszłe pokolenia odbiorą nasze listy – mówili Krystian i Sylwia dwudziestolatkowie, których wiadomości zostały umieszczone w kapsule.
W uroczystościach brali udział także dyrektorzy pozostałych ostrowieckich szkół średnich, uczniowie oraz zaproszeni samorządowcy.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia