Starosta opatowski z aktem oskarżenia

Jest akt oskarżenia przeciwko Bogusławowi Włodarczykowi, staroście opatowskiemu oraz przeciwko Janowi G. i Joannie Sz., podejrzanym m.in. o oszustwa na szkodę czterech podmiotów wykonujących prace budowlane w miejscowym szpitalu w latach 2013-2014. Wczoraj prokuratura skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Kielcach.

-po ponad 3 latach Prokuratura Okręgowa w Kielcach zakończyła we wrześniu śledztwo. 28 września zostało ono zamknięte, natomiast 8 października prokurator skierował do sądu akt oskarżenia w tej sprawie- Mówi Daniel Prokopowicz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Jak dodaje, prokuratura czeka na wyznaczenie przez sąd pierwszej rozprawy. Jak mówi prokurator Prokopowicz może zostać zaplanowana jeszcze na ten rok.
Przypomnijmy, że Prokuratura zarzuca staroście Włodarczykowi, że w maju 2014 roku oszukał jedną z firm na kwotę 40 tysięcy złotych. Miał też przekroczyć uprawnienia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przy zawieraniu umów na sprzątanie szpitala i składaniu w związku z tym fałszywych umów do ZUS.
Jak mówi Bogusław Włodarczyk skierowanie aktu oskarżenia 13 dni przed wyborami to zagrywka czysto polityczna -oskarżenie przypominam, że było 11 kwietnia. Świadczy to o całkowitej niezależności prokuratury. Każdy może sobie sam to wytłumaczyć. Uważam, że zostałem oskarżony niesłusznie i w sądzie udowodnię swoją niewinność w tym temacie.- dodał.

Bogusław Włodarczyk został wcześniej przez prokuraturę zawieszony w czynnościach służbowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od połowy 2015 roku. Wszystkim oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

 

/bart/

Ważne wydarzenia