I Ostrowiecki Półmaraton za nami

I Ostrowiecki Półmaraton Leśny za nami. Wczoraj w ramach imprezy odbyły się dwa biegi.

Zawodnicy do pokonania mieli dystanse 7  i 21 km. W pierwszym biegu tzw „leśnej siódemce” z czasem 29 minut,  zwyciężył Łukasz Żaczek, ze Stowarzyszenia Biegaczy „Ostrobiec”.
Pierwsza wśród kobiet linię mety minęła Kinga Kacuga z Bałtowa, uzyskując czas 30 minut i 32 sekund.
Anna Bober- prezes Stowarzyszenia zaznaczyła, że trasa obu biegów była trudna ale podkreśliła też, że biegacze lubią trudne wyzwania.

W ostrowieckich biegach wystartowało ponad 200-stu zawodników, w tym znani w Polsce i na świecie biegacze – Kamil Leśniak, Tomasz Walerowicz czy Sylwester Lepiarz.

Ostrowiecki leśny półmaraton wygrał Sylwester Lepiarz reprezentujący LKB Rudnik. Zawodnik ukończył trasę z czasem 1 godzina, 13 minut i 53 sekundy. Najlepszą kobietą w stawce okazała się Kinga Myśliwska. Jej czas to 1 godzina, 52 minuty i 50 sekund.
Uczestnicy zawodów odebrali pamiątkowe medale a najlepsi puchary. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Radio Ostrowiec.