Pełna sala na spotkaniu z Kukizem

Przy pełnej sali w restauracji Regassa odbyło się wczoraj spotkanie z Pawłem Kukizem. Stowarzyszenie przedstawiło swoich kandydatów do Rady Miasta i Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Paweł Kukiz krytykował wprowadzone przez PiS zmiany w organizacji wyborów, zwłaszcza likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych. Mówił o potrzebie dialogu władzy z mieszkańcami. – Państwo nie jest własnością partii tylko jest naszą własnością – podkreślał. – Zasady upodmiotowienia obywatela powinno się wprowadzać już w samorządach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w ciągu 5 letniej kadencji samorządu konsultować się na co dzień z obywatelami w zakresie spraw, jakie dotyczą danego regionu. I przeprowadzać referenda opiniotwórcze na temat np. budżetu.
Paweł Kukiz dodał także, że demokracja bezpośrednia oparta na referendach jest jednym z trzech filarów programu Kukiz 15. Drugim jest jawność działania samorządu, trzecim zrównoważony budżet bez zadłużania miasta.
Spotkanie z wyborcami miało charakter otwartej rozmowy, podczas której mowa była również o sądownictwie – lider stowarzyszenia krytykował rząd PiS za zmiany w sądach.

/kam/

Ważne wydarzenia