Merkury – nowe osiedle w Ostrowcu

„Merkury” – tak będzie nazywało się budowane przez Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego nowe osiedle przy ulicy Kopernika 34A. Dziś Piotr Dasios, prezes OTBS i Kamil Stelmasik, przewodniczący komisji konkursowej ogłosili na antenie Radia Ostrowiec wyniki konkursu. – To było nie lada wyzwania, bo spłynęło 59 propozycji nazw nowego osiedla – mówi Kamil Stelmasik i dodaje, że duża część nazw związana była właśnie z astronomią i osobą Mikołaja Kopernika. – Ten tok myślenia najbardziej spodobał się członkom komisji- wyjaśnia.
Dlaczego komisja zdecydowała się wybrać taką nazwę?
– Merkury to pierwsza planeta od Słońca, a samo osiedle znajdować będzie w bliskim sąsiedztwie osiedla Słonecznego. Spodobała nam się ta właśnie argumentacja autora nazwy i to w jaki sposób doszukał się związków między nazwą „Merkury”, a osobą Mikołaja Kopernika – wyjaśnia prezes Dasios.
Prezes Dasios pokreślił również fakt, że była to jedyna nazwa, która się nie powtórzyła.
Przypomnijmy, że słuchacze swoje propozycje nadsyłali do 12 września. Zwycięzca konkursu zostanie nie tylko „ojcem chrzestnym” osiedla, ale otrzyma też tablet o wartości 1000 złotych. Komisja konkursowa uhonoruje też autorów dwóch innych propozycji. Otrzymają oni gadżety elektroniczne.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia