„Zielono mi” – podsumowanie

Ponad 500 zdjęć wysłali Słuchacze na Konkurs Fotograficzny „Zielono mi” organizowany przez Radio Ostrowiec. Było na nich wszystko – portrety, zwierzaki, krajobrazy, przedmioty, i na każdym, zgodnie z ideą konkursu było „coś zielonego”. Na zakończenie każdego tygodnia wybieraliśmy jedno zdjęcie, które trafiało do wakacyjnego finału.

Wybór takiego zdjęcia nie był dla nas łatwy, bo niemal każde miało w sobie urok, pomysł i wakacyjny klimat. Ale dopiero wybór Zdjęcia Wakacji to było wyzwanie. Pomogli nam w tym, podobnie jak w roku ubiegłym nasi koledzy fotoreporterzy i fotoedytorzy Gazety Wyborczej w Krakowie. – Nie zazdroszczę Wam tego, że musieliście dokonać wyboru, bo wiele zdjęć, moim zdaniem, mogło ubiegać się o podium – oceniał Krzysztof Karolczyk z Gazety, zdobywca wyróżnienia prestiżowego konkursu Grand Press Photo w 2008 roku za portret polskiej rodziny podczas majówki. – Naszym zdaniem, w gronie najlepszych zdjęć powinien się znaleźć portret dziewczyny na koncercie, zdjęcie bagna i zielonych schodów nad morzem. Dobre kadry, ekspresja, wypełnienie w sposób nieoczywisty idei konkursu – podkreślał.
Ostatecznie Zdjęciem Wakacji została fotografia autorstwa pana Wojciecha, które przedstawia fankę sfotografowaną podczas koncertu zespołu Project Pitchfork na Castle Party 2018. W nagrodę odbierze voucher na trzydniowy pobyt w Szczawnicy ufundowany przez Biuro Turystyczno – Usługowe “Delfin” w Ostrowcu.
Drugie miejsce zajęła pani Halina, autorka zdjęcia przedstawiającego zielone schody prowadzące na plażę w Jarosławcu. Trafi do niej voucher o wartości 1000 zł na zakupy w sklepie rowerowym „Agat” w Ostrowcu.
Autorem zdjęcia które zajęło trzecie miejsce w konkursie „Zielono Mi” jest pan Paweł, który zatytułował je „Bagno”, a zrobił podczas wakacyjnej przechadzki po Parku Czartoryskich w Puławach. Do pana Pawła trafi 32 – calowy telewizor ufundowany przez Biuro Ochrony Osób i Mienia SCORPION w Ostrowcu
Swojego wyboru podczas głosowania dokonali także internauci. I tak wyróżnienia otrzymali: pani Izabela za zdjęcie zatytułowane „Paproć”, pan Marcin za zdjęcie „Ptaszki” oraz pani Patrycja za zdjęcie „Chillout w czasie gorszej pogody”.
W najbliższy piątek 14 września w redakcji Radia Ostrowiec autorom zwycięskich zdjęć zostaną wręczenie nagrody wraz z pamiątkowymi dyplomami.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy!
I już dziś zapraszamy do kolejnej edycji Konkursu Fotograficznego Radia Ostrowiec. A ta wystartuje w lipcu 2019 roku.

Poniżej zdjęcia laureatów konkursu oraz zwycięzców głosowania internetowego


Wyróżnienia internautówPodziel się

Ważne wydarzenia